Posts Categorized: Блог

Комбинации со пастелни бои во вашиот дом за 2014

И покрај фактот дека студениот период допрва треба да почне, а пролетта и летото се далеку, модата и светот на внатрешното уредување веќе работат на трендовите за пролет-лето 2014. Пастелните бои како портокаловата и зелената , надополнувани од кобалт сината, тексасот и често повторливата морнарица во сини и бели линии се во мода низ целиот свет.

Прочитај го целиот пост »

Идеи за украсување во домот – Божиќни венчиња

Божиќните венци се традиционална декорација. Во исчекување на празникот, украсете ја вашата врата со еден ваков прекрасен Божиќен венец и ќе направате сите да се чувствуваат добредојдени во вашиот дом.

Прочитај го целиот пост »

Идеи за бојадисување на дрвени подови

Доколку сте љубители на дрвени подови еве неколку прекрасни идеи кои би му дале особен акцент на подот.

Погледнете како само една толку мала промена како бојата може да допринесе до целосно трансформирање на просторот и диктира одредена топлина, атмосфера, и направи една сосема поинаква естетска концепција. Уживајте.

Прочитај го целиот пост »

Едноставни идеи за средување на вашата градина

Понекогаш можеме потполно да се согласиме дека убавината лежи во деталите. Мали измени кои навистина ќе го разубават просторот, ќе понудат интересно и воедно естетско решение.

За сите оние љубители на растенија можностите за воведување измени во деталите се огромни. Можни се безброј комбинации кои можете да ги употребите во вашата градина притоа оставајќи извонреден впечаток.

Прочитај го целиот пост »

Примери од прекрасно изработени кревет-лулашки

Во еден од претходните текстови накратко ви прикажавме како да направите едноставен модел на двосед лулашка.

Знаејќи колку е едноставен овој процес на изработка, како и колку само варијации можете да додадете откога ќе почнете со истиот, овој пат спремивме неколку модели и дизајн кој ќе ви го одземе здивот. Земете чаша чај или кафе до вас и уживајте.

Прочитај го целиот пост »