Posts Categorized: Блог

5 Начини да ја внесете пролетта во вашиот дом

Шарените перничиња ќе го освежат просторот и ќе направат да се чувствувате удобно во исто време. Можете да ги додадете во дневната или во спалната соба. Зошто да не излезете од комфорната зона играјки си со несекојдневни бои? Обидете се со нешто ново како розева или светло жолта. Ова дефинитвно ќе го подготви вашиот дом за прославување на пролетт

Прочитај го целиот пост »

Правила за уредување на детските соби

За едно дете, спалната соба е повеќе од само место за спиење. Тоа е место да ја напише домашната работа, да игра игри, да чита, да мечтае, да се дружи со пријателите и да складира играчки. Единствени експерти за тоа што сакаат децата се самите тие, затоа вклучете ги во организирањето на просторот.

Прочитај го целиот пост »

Спектакуларната трансформација на една колиба

Колибата е проект кој бил дизајниран од страна на “Feldman Architecture” за двојка која живее градски живот во Сан Франциско и на кој и било потребно едно тивко, осамено место далеку од метежот и од брзиот ритам на живеење во градот.

Прочитај го целиот пост »

Како да направите бела куќичка за вашиот миленик во 7 чекори

Вашето верно куче заслужува свој мал дом само за него. Таа изгледа едноставно и убаво ќе се вклопи во вашиот простор. Лесно и едноставно, куќичка која можете да ја направите за само 1 час. Белата боја се разбира е само наш избор. Ве оставаме да бидете креативни во вашиот.

Прочитај го целиот пост »